Сърбинът Новак Джокович победи Рафаел Надал (Испания) със 7:6(5), 6:3 и запази надежди за класиране на полуфиналите на финалния за годината турнир по тенис "Мастърс" с награден фонд 3,35 милиона евро.

Защитаващият титлата си Джокович стигна до успеха след 1:57 час игра. Той започна добре мача и след ранен пробив дръпна с 3:1. Номер 2 в света Надал обаче не се предаде и успя да изравни за 4:4, след което се стигна до тайбрек. В него сърбинът контролираше играта и взе първия сет след 7:5 точки.

Джокович дръпна с 4:1 във втората част, което се оказа достатъчно за крайния успех. Сърбинът обаче трябва да се надява на успех на Робин Сьодерлинг (Швеция) над Николай Давиденко (Русия) в последния мач от група "Б" тази вечер, за да продължи напред в турнира.

Ако Давиденко спечели срещу осигурилия си място на полуфиналите Сьодерлинг, Джокович ще отпадне от надпреварата. Рафаел Надал пък напусна състезанието с три загуби и без спечелен сет.

3-Новак Джокович (Сърбия) - 2-Рафаел Надал (Испания) - 7:6(5), 6:3