Новак Джокович и Жо-Вилфрид Цонга ще се изправят един срещу друг на полуфиналите на турнира по тенис от сериите Мастърс в Монреал с награден фонд 3 милиона щатски долара. Сърбинът, който е номер 1 в световната ранглиста, надигра лесно с 6:2, 6:1 французина Гаел Монфис, докато Цонга победи испанеца Никола Алмагро с 6:4, 6:4.

През 2011 година Джокович е записал 51 победи и само едно поражение. Сръбският тенисист има седем успеха и нито една загуба в мачовете си срещу Гаел Монфис. Поставеният под номер 1 в схемата Новак Джокович постигна пробиви срещу французина в средата на първия сет и в началото на втората част, а четвъртфиналната среща между двамата продължи 73 минути.

Цонга пък надигра по-трудно осмия поставен Алмагро с 6:4, 6:4, след като в третия кръг отстрани бившия номер 1 в света Роджър Федерер.

В другия полуфинален двубой в Монреал един срещу друг ще играят Янко Типсаревич и Марди Фиш. Сърбинът спечели срещу номер 7 в основната схема Томаш Берих (Чехия) с 6:4, 6:4.

Американецът Фиш, поставен под номер 6, надигра с 6:3, 6:7 (8), 6:0 Станислас Вавринка от Швейцария.