Сърбинът Новак Джокович, поставен под номер 1 в основната турнирна схема, се класира за полуфиналите на Откритото първенство на франция по тенис при мъжете, побеждавайки Жо-Уилфред Цонга /Франция/ в пет сета: 6:1, 5:7, 5:7, 7:6 /8:6/ и 6:1.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович спаси четири мачбола, остана спокоен и в най-трудните моменти и след 4 часа и 9 минути игра победи представителя на домакините Цонга.

„Мохамед Али“, както наричат Цонга заради голямата му прилика с бившия трикратен световен шампион по бокс за професионалисти в тежка категория, в петия сет явно нямаше психически и физически сили, или пък просто се предаде, след като преди това бе играл изключително силно.

На полуфиналите Новак Джокович, както и миналата година, ще играе с поставения под номер 3 в схемата Роджър Федерер /Швейцария/, който навакса днес изоставане от два сета и победи в четвъртфинален мач аржентинеца Хуан Мартин Дел Потро с 3:6, 6:7 /4:7/, 6:2,6:0 и 6:3.