Джак Сок (САЩ) детронира миналогодишния шампион Раду Албот (Молдова) в първия кръг на турнира по тенис на родна земя в Делрей Бийч с награден фонд 673655 долара. Победителят в надпреварата през 2017 година Сок, който участва с "уайлд кард", елиминира Албот с 3:6, 6:3, 7:6(2), постигайки първа победа за годината и едва втора в Тура на АТП от ноември 2018 година.

Американецът, който пропусна голяма част от миналия сезон заради операция на ръката, спаси мачбол при собствен сервис при 5:6 гейма в третия сет, а след победната точка в последвалия тайбрек той се свлече на корта със сълзи на очите.

"Последните две години бяха доста тежки за мен, особено миналия сезон, в който почти не успях да играя. Бях много близо до отказване от спорта, който толкова много обичам. Без подкрепата на хората в моя щаб може би нямаше да съм тук. Благодаря им, че бяха толкова позитивни и запазиха вярата ми, защото за известен период сякаш бях загубил всичко", коментира 27-годишният американец, който е достигал до осмото място в световната ранглиста.

В следващия кръг той ще срещне сънародника си Стийв Джонсън.

Водачът в схемата Ник Кириос (Австралия) се отказа преди първия си мач от турнира заради контузия на дясната ръка.

Поставеният под номер 2 и финалист през 2017 година Милош Раонич (Канада) спечели 96 процента от точките на първи сервис и отстрани Денис Истомин (Казахстан) с 6:2, 6:2. Следващият му съперник ще бъде Седрик-Марсел Щебе от Германия, който победи австралийския квалификант Бърнард Томич с 6:2, 3:6, 6:2.

Номер 4 Райли Опелка (САЩ) пласира 20 аса и победи преминалия през квалификациите двукратен шампион в турнира от 2010 и 2013 година Ернестс Гулбис (Латвия) с 6:7(5), 6:4, 7:6(4).

Третият поставен Тейлър Фритц (САЩ) пък отпадна на старта след поражение от британския квалификант Камерън Нори с 4:6, 7:6(4), 4:6. / БТА