Две срещи от мъжката схема при мъжете на "Уимбълдън" бяха прекратени снощи заради настъпилата тъмнина над Лондон.

Това са мачовете от третия кръг между Томи Хаас (Германия) - 11-Марин Чилич (Хърватия) при резултат 7:5, 7:5, 1:6, 6:7 (3:7), 6:6 и Игор Андреев (Русия) - Андреас Сепи (Италия) при резултат 6:1, 7:6 (7:5), 4:6, 5:5.

Късно снощи световният номер 4 Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртия кръг на турнира от Големия Шлем. Той победи с 6:4, 6:4, 6:4 Марди Фиш (САЩ).

Джокович направи четири пробива, а допусна един и спечели за два часа игра.

Миналата година сърбинът отпадна във втория кръг на "Уимбълдън".

"Това беше доста убедително представяне. Играх доста добре", каза Джокович, който до момента няма загуба в четири мача срещу Марди Фиш.

В четвъртия кръг съперник на Джокович ще бъде Дуди Села (Израел), който отстрани номер 15 в схемата Томи Робредо (Испания) със 7:6 (10:8), 7:5, 2:6, 7:5.

Дуди Села стана първият тенисист от Израел, който се класира сред 16-те най-добри на турнир от Големия Шлем за последните 17 години след Амос Мансдорф, който направи това на Откритото първенство на Австралия през 1992-а година.