Американците Франсис Тиафо и Томи Пол ще играят един срещу друг в спор за място на финала на турнира по тенис за мъже на твърди кортове в Стокхолм (Швеция) с награден фонд с награден фонд 635 750 евро. Срещата стартира днес в 19:00 часа и ще можете да я наблюдавате в пряко предаване по MAX Sport 2.

На ¼-финалите Пол отстрани бившият номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) след 2:6, 6:3, 3:6 за 2:17 часа. В решителния трети сет американецът направи пробив в осмия гейм и при свой сервис затвори мача.

"Той е легенда. Днес аз изиграх един от най-добрите си мачове", каза Пол след двубоя.

Номер 4 в схемата Даниел Евънс (Великобритания) също отпадна след загуба от Тиафо с 6:1, 1:6, 1:6.

Двама от поставените продължават на полуфиналите. Номер 2 Феликс Оже-Алиасим (Канада) ще срещне третият поставен Денис Шаповалов от Канада. Двубоят ще започне след края на първия полуфинален сблъсък и ще бъде предаван пряко по MAX Sport 2.

Оже-Алиасим елиминира Ботич ван де Зандшулп (Нидерландия) с 6:4, 6:3 и се класира за петия си полуфинал за сезона.

Защитаващият титлата си Шаповалов, който е сънародник на Оже-Алиасим, пък победи французина Артур Риндеркнех с 4:6, 6:3, 7:5 за 2:23 часа.