Александър Донски продължава напред на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Севиля, Испания, след като се класира за четвъртфиналите на двойки. Българинът и неговият партньор Тиаго Перейра от Португалия постигнаха впечатляваща победа над аржентинския дует Педро Качин и Федерико Кореа със 7:6(5), 6:3 в мач, продължил 73 минути.

Първият сет премина без пробиви и завърши с тайбрек, който Донски и Перейра спечелиха, след като взеха две поредни разигравания при резултат 5:5. Във втората част двамата тенисисти изоставаха с 1:3, но показаха характер и спечелиха пет поредни гейма, за да завършат мача с победа.

С този успех Донски добави 25 точки към световната ранглиста на двойки и заработи 875 евро. На четвъртфиналите българо-португалският тандем ще се изправи срещу първите поставени в схемата – Гуидо Андреоци (Аржентина) и Срирам Баладжи (Индия).