Руската тенисистка Динара Сафина спечели тенис турнира за жени "Пан Пасифик" в Токио с награден фонд от 1,34 милиона долара, след като надигра сънародничката си Светлана Кузнецова със 6:1, 6:3 на финала.

Поставената под номер 4 Сафина постигна победата за 1 час и 18 минути. "Тази седмица играх така, както не съм го правила до сега", заяви Сафина, която ще се изкачи до трето място в ранглистата след победата. "Винаги е добре да се движиш нагоре и се надявам да продължа да се развивам". Кузнецова не се съпротивлява на сънародничката си през първия сет, а през втория допусна пробив при 2:2 гейма, след като Сафина изпрати неспасяем диагонален удар с форхенд.

Последва пробив и в последния гейм, когато съперничката й загуби мача с грешно отиграване в аут. Сафина преживява блестяща година до момента. Руската тенисистка спечели турнирите в Лос Анджелис, Монреал и Берлин. Тя се изравни по титли на сингъл за 2008-ма година със световната номер 1 и шампионка от САЩ Серена Уилямс.