Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 9 Дел Потро се наложи над седмия в схемата Томаш Бердих (Чехия) със 7:6(6), 1:6, 6:3, 7:5.

Двубоят беше прекъснат снощи след края на третия сет заради тъмнина.

При доиграването днес Дел Потро започна отлично и спечели първите три гейма. Бердих успя да върне пробива и да изравни при 4:4.

Сетът вървеше към тайбрек, но в 12-ия гейм сервисът на чеха отново се пропука и Дел Потро се възползва от възможността да пробие отново, с което си осигури и крайната победа след 53 минути игра.

Следващият съперник на аржентинеца ще бъде номер 3 в схемата Роджър Федерер (Швейцария).

Двубоят е повторение на епичния полуфинал между двамата в Париж през 2009 година, който Федерер спечели в пет сета, след което взе единствената си титла на "Ролан Гарос".