Хуан Мартин дел Потро победи с 6:0, 6:4 Янко Типсаревич и елиминира сърбина от борбата за класиране на полуфиналите на финалния "Мастърс" по тенис, който се провежда в Лондон.

Още в първия гейм на мача Типсаревич направи две двойни грешки и аржентинецът постигна пробив. Дел Потро не позволи на сръбския тенисист да спечели нито един гейм в първата част и поведе в резултата след 6:0 и само 28 минути игра.

Във втория сет Типсаревич беше значително по-равностоен на Хуан Мартин дел Потро, но отстъпи с 4:6 и загуби шансове за класиране на полуфиналите. След края на двубоя аржентинецът остана на корта и беше поздравен от своя сънародник Серхио Агуеро, който носи екипа на английския футболен шампион Манчестър Сити.

До момента Дел Потро е на трето място в група "Б" на турнира и има две точки в актива си. Давид Ферер, който по-рано загуби с 4:6, 6:7 (5) от Роджър Федерер, също има две точки.

Швейцарецът вече се класира за полуфиналите, постигайки две победи в първите си два мача от групата.