Руснакът Николай Давиденко спечели за трети път в кариерата си титлата на турнира в австрийския град Пьорчах с награден фонд 370 хиляди евро.

Поставеният под номер 1 Давиденко победи втория в схемата и миналогодишен победител Хуан Монако (Аржентина) с 6:2, 2:6, 6:2 за 2:05 часа.

26-годишният руснак, който е четвърти в класацията на АТП, спечели без проблеми първия сет, като не даде нито една възможност на пробив на съперника си.

Във втората част обаче 14-ият в света Монако се разигра и набързо дръпна с 4:0, което се оказа достатъчно, за да изравни резултата в сетовете след 6:2.

Давиденко обаче отново намери ритъма си в третия сет и отново след 6:2 спечели втората си титла за сезона и общо 13-а в кариерата си.

Така руснакът си върна на 24-годишния Монако за загубата с 2:6, 7:6(5), 6:4 на четвъртфиналите на надпреварата през миналия сезон.

Аржентинецът, който има три титли в кариерата си, допусна втора загуба на финал през този сезон.

Давиденко пък триумфира за трети път в четвъртия си финал в Пьорчах след 2005 и 2006 година.