Поставеният под №2 в основната схема Давид Гофен се класира за втория кръг на турнира по тенис в Анталия с награден фонд от 361 800 евро.

На старта на турнира белгиецът направи обрат и победи с 3:6, 7:5, 6:0 французина Пиер-Юг Ербер. Гофен трябваше да отрази пет мачбола на сервис на Ербер в десетия гейм на втория сет, но след като го направи, съперникът му рухна психически и за толкова рутиниран играч като него не бе проблем да победи.

Обрат трябваше да прави и номер 6 в схемата Николоз Басилашвили. Грузинецът спечели мача си с италианеца Андреа Арнаболди с 4:6, 7:5, 6:1, макар да губеше със сет и 3:5 гейма във втория.

Към втория кръг продължава и Александър Бублик от Казахстан. Поставеният под номер 8 в схемата се наложи с 6:3, 6:3 над италианеца Салваторе Карузо. От турнира обаче отпадна №7 Миомир Кецманович. Сърбинът преклони глава пред италианеца Стефано Травалия след 6:1, 4:6, 0:6 и час и 35 минути игра.