Белгиецът Давид Гофен завоюва първа титла от АТП от повече от три години, след като победи с 5:7, 6:4, 6:2 испанеца Роберто Баутиста Агут на финала на турнира в зала в Монпелие.

Поставеният под номер 2 в схемата наниза 13 аса и проби на четири пъти подаването на съперника си, за да вдигне трофея след 2 часа и 5 минути игра. За 30-годишния Гофен това е пета титла в кариерата и четвърти успех в шест мача срещу Баутиста Агут.

Гофен стартира по-добре срещата и първи проби за 3:1, но водачът в схемата Баутиста Агут спечели шест от следващите осем гейма и измъкна първия сет със 7:5. В началото на втория сет Гофен отново проби, което му бе достатъчно, за да изравни след 6:4. В решителния трети сет белгиецът имаше много голямо игрово предимство и с брейкове в първия и седмия гейм си осигури титлата. За нея той ще получи 21 655 евро от наградния фонд от общо 262 170 евро.