Испанецът Давид Ферер се класира за финала на турнира в Пекин, след като елиминира Иван Любичич (Хърватия) с 6:4, 4:6, 6:4. Там Ферер ще играе с Новак Джокович, който по-рано днес отстрани Джон Иснър (САЩ) със 7:6, 6:2.

Ферер се нуждаеше от два часа и 25 минути, за да спечели полуфиналния мач, но пък показа, че страхотната му форма продължава.

Ранен пробив в първия сет даде на испанеца това, от което се нуждаеше- спокойствие и аванс в резултата. Но след това загуби четири от първите си пет сервис гейма. Във втория сет Любичич подобри и спечели още първата си опция за крайното 6:4 в своя полза.

В последния гейм на сета 31-годишният хърватин реализира първия си пробив за деня, което му даде отлично настроение преди старта на третия сет. В последната и решителна част двамата си размениха по един пробив до 4:4, след това обаче Ферер направи още един пробив за 5:4. В последния гейм при негов сервис обаче той имаше доста трудности, но в крайна сметка спечели с 6:4 и участието си на финала.