Жо-Вилфред Цонга се класира за полуфиналите на турнира от сериите АТП 250 в Бризбейн, Австралия, след като преодоля в два сета последния представител на домакините - 19-годишният Алекс де Минор. В отделните части опитният французин надделя с 6-4, 7-6 (2) за час и четиридесет и шест минути игра.

Цонга стоеше много стабилно на сервис по време на цялата среща, като записа 12 аса и допусна един пробив - с един по-малко от своя по-неопитен опонент.

Така завърналият се неотдавна от контузия на корта Цонга продължава към полуфиналите в Бризбейн без загубен сет, но и без да се е изправял срещу съперник от своята класа.

Във втория кръг той трябваше да се изправи срещу Рафаел Надал, но испанецът отказа мача заради травма и Цонга победи щастливия губещ Таро Даниел (Япония). За място на финала обаче французинът ще спори с четвъртия поставен Данийл Медведев (Русия), който победи последователно двама предишни шампиони от турнира - Анди Мъри и Милош Раонич. /БГНЕС