Гръцкият талант Стефанос Циципас направи невероятен обрат и детронира миналогодишния шампион от Роджърс Къп Александър Зверев след 3:6, 7:6(11), 6:4.

19-годишният талант успя да победи след 2 часа и 27 минути при положение, че губеше с 3:6, 2:5. Така Циципас се превърна в първия играч след Рафа Надал през 2006, който побеждава трима играчи от топ 10 в един турнир.

В своя първия Мастърс полуфинал Циципас ще срещне световния №6 Кевин Андерсън, а целта му е да стане най-младият тенисист с четири победи над топ 10 играчи в един и същ турнир от създаването на АТР тура през 1990-а.

След ранен пробив на гърка, Зверев намери ритъма си, върна брейка, заигра доминантно и след 31 минути вече бе спечелил първия сет.

Зверев сервираше за мача при 5:3 във втория сет, но в този момент Циципас се възползва от грешките на германеца и върна пробива. Стигна се до епичен тайбрек, в който гъркът спаси два мачбола, след което вкара мача в трета решителна част.

В началото ѝ двамата си размениха по един пробив, а след това Зверев на няколко пъти бе на крачка от решителния брейк. При 4:4 той пропусна три шанса, а след това сервираше за оставане в мача. Драмата дойде при 30:15, когато при две оставащи обжалвания на съдийски решения, Зверев реши да не използва възможността си, макар че тв-повторенията показаха, че топката му е била добра. При 30:30 сбърка бекхенд, а на мачбола направи двойна грешка и така даде успеха на съперника си.

В другия полуфинал ще играят Рафаел Надал и Карен Хачанов. Световният №1 постигна обрат над Марин Чилич с 2:6, 6:4, 6:4, а руснакът преодоля лесно Робин Хаасе - 6:3, 6:1.