Кореецът Хьон Чунг се класира за четвъртфиналите на Мастърс турнира в Маями. В среща от четвърти кръг поставеният под номер 19 в схемата победи с 6-4, 6-3 Жоао Соуса от Португалия. Двубоят, който продължи час и 8 минути, бе първи помежду им.

Кореецът спечели първия сет, след като успя да реализира решаващ пробив в седмия гейм, за да поведе с 4-3 и впоследствие да задържа аванса си. Вторият сет отново бе решен след един-единствен пробив, който пак в сметката на полуфиналиста от Откритото първенство на Австралия. Чунг успя да пробие своя съперник още в първия гейм на сета и въпреки опитите на Соуса да изравни, в крайна сметка 21-годишният кореец стигна до победата след 6-3 в своя полза.

В спор за място на полуфиналите той ще срещне победителя от двубоя между световния номер 3 Марин Чилич (Хърватия) и американеца Джон Иснър. /БГНЕС