Марин Чилич се класира за полуфиналите на тенис турнира в Санкт Петербург, след като надви Роберто Баутиста Агут с 6-4, 3-6, 6-3 за малко над два часа и половина игра.

Хърватинът, който миналата седмица загуби в спора за трофея в Москва от Аслан Карацев, продължи добрата си форма в края на сезона, достигайки нов полуфинал. Той поведе в резултата след два пробива срещу един на сметката на испанеца в откриващия сет. Чилич реализира брейк и във втория сет при 3-2, но допусна спад, който бе наказан от Баутиста Агут с четири поредни гейма.

В третата част обаче хърватският тенисист осъществи пробив в шестия гейм, след който не погледна назад и стигна до победата след над 150 минути игра. В спор за място на финала той ще играе с победителя от двойката Андрей Рубльов – Ботик Ван Де Зандсхулп.

Другият полуфинал в долната половина на схемата е вече ясен и противопоставя Тейлър Фриц и Ян-Ленард Щруф.