Радек Степанек върна Чехия в борбата за място на полуфиналите в Световната група за Купа Дейвис, след като изравни резултата срещу Русия на 1-1 победи в днешния първи ден на надпреварата в Москва.

След като по-рано днес Марат Сафин победи Томас Бердих в близо четиричасов трилър, Радек Степанек се справи във втория сингъл с Игор Андреев след победа с 6-3, 6-2, 6-4 за час и 51 минути. Степанек заяви: "Днес изиграх страхотен мач! Сервирах страхотно и спрях Игор да играе своя тенис. Успях да разбия напълно играта му и съм доволен от днешното си представяне. Вече съм оптимист за крайния изход на този двубой".

В друг четвъртфинален сблъсък Испания поведе на Германия с 1-0 победи, след като Рафаел Надал постигна успех в първия сингъл от битката, която се води в Бремен.
Надал успя да надвие със 7-6 (7/5), 6-0, 6-3 Николас Кифер и изведе своята страна напред в резултата. По-късно днес германците ще имат шанса да изравнят, когато Филип Колшрайбер излиза на корта срещу Давид Ферер.