Александър Бублик се класира за 1/2-финалите на силния тенис турнир в германския град Хале, след като отстрани Яник Синер след 7-5, 2-0 и отказ на италианеца. Срещата продължи около 50 минути, а 48-ият в света се реваншира за поражението си от същия съперник в Хертогенбош миналата седмица.

Казахстанецът нанесе първи удар в откриващия сет, правейки пробив в осмия гейм. Сервирайки за спечелване на частта обаче той се пропука, като пропусна и сетбол. Все пак, Бублик поведе в резултата след нов брейк. Силната му игра продължи и в началото на втората част, когато реализира още един пробив. Тогава Синер, който изпитваше физически проблем, прекрати преждевременно участието си.

Бублик сервира силно, като завърши с шест аса и направи една двойна грешка. Той загуби само пет точки на първи сервис. В спор за място на финала 48-ият в света представител на Казахстан ще играе с победителя от мача между Александър Зверев и Николас Джари.