Защитаващият титлата си Алберт Рамос-Виньолас (Испания) се класира за полуфиналите на турнира по тенис на клей в аржентинския град Кордоба с награден фонд 642 735 долара.

Поставеният под номер 3 Рамос-Виньолас победи на четвъртфиналите Жоао Соуза (Португалия) с 6:4, 2:6, 6:1 за два часа и 15 минути игра.

Съперник на испанеца в битката за класиране на финала ще бъде шестият в схемата аржентинец Федерико Корея, който продължи напред след 6:3, 3:0 и отказване на втория поставен Франсиско Черундоло (Аржентина).

В другия полуфинал ще се срещнат боливийският квалификант Уго Делиен и представителят на домакините Себастиан Баес.

29-годишният Делиен елиминира носителя на трофея за 2021 година Хуан Мануел Черундоло (Аржентина) след обрат с 6:7(5), 6:4, 6:0 за два часа и 22 минути игра.

Четвъртият поставен Баес надигра чилиеца Томас Бариос Вера с 6:1, 3:6, 6:1 в мач, продължил два часа и девет минути.

БТА / Автор: Кремена Младенова