Испанецът Томи Робредо отказа участие в турнира по тенис в новозеландския град Оукланд с награден фонд 519395 долара. Петият в схемата Робредо стана четвъртият играч от поставените, които се оттегля от турнира по здравословни причини след четирикратния шампион Давид Ферер (Испания), миналогодишния победител Джон Иснър (САЩ) и Гаел Монфис (Франция).

17-ият в световната ранглиста испанец беше заменен от "щастливия губещ" от квалификациите Люка Пуий (Франция). 20-годишният Пуий, 136-и в класацията на АТП, се възползва по перфектен начин от ситуацията и достигна до четвъртфиналите след успех със 7:5, 6:4 над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Майкъл Винъс, 426-и в света.

Следващият съперник на французина ще бъде Алберт Рамос от Испания, който елиминира миналогодишния финалист и номер 9 в схемата Йен Сун Лу от Тайван с 6:2, 6:4.

Вторият поставен Ернестс Гулбис (Латвия) загуби във втория кръг от квалификанта Иржи Весели (Чехия) с 2:6, 6:3, 1:6. На четвъртфиналите Весели ще играе срещу Доналд Йънг (САЩ), който се справи с Диего Шварцман (Аржентина) с 2:6, 6:4, 6:1.

Номер 4 Кевин Андерсън (Южна Африка) също продължава напред след успех над германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6(6), 6:1, а за място на полуфиналите той ще играе срещу единствения друг останал от поставените Стийв Джонсън (САЩ).

Осмият в схемата Джонсън победи трудно Пабло Карено Буста от Испания с 6:7(3), 6:4 6:1.

Номер 3 Роберто Баутиста Агут от Испания се отказа във втория сет при 4:6, 1:2 заради травма в мача си от втория кръг срещу Адриан Манарино от Франция. На четвъртфиналите Манарино ще излезе на корта срещу "щастливия губещ" Алехандро Фая (Колумбия), който се справи с друг квалификант Кени Дьо Шепе (Франция) с 6:2, 6:4. /БТА