Поставеният под номер 1 в основната схема Анди Мъри (Великобритания) и номер 6 Джеймс Блейк (САЩ) ще се срещнат на финала на турнира на трева по тенис за мъже в Лондон с награден фонд от 750 хиляди евро.

На полуфиналите Мъри се наложи над Хуан Карлос Фереро (Испания) с 6:2, 6:4, а Блейк стигна до спора за титлата почти без игра, след като номер 2 Анди Родик (САЩ) се отказа от мача в първия сет при 4:4 поради контузия на глезена.

Анди Мъри е само на една победа от първата си титла на трева в своята кариера. Той е първият представител на домакините достигнал до финала от 2002-ра година насам след Тим Хенман.

Ако спечели титлата утре, Мъри може да стане първия британски шампион в турнира от 1938-ма година.

Четирикратният шампион Родик стъпи накриво в края на третия гейм и заради болките в глезена на десния си крак се отказа след осмия гейм при 4:4 след 32 минути игра.

"Щастлив съм, че спечелих в два сета. Това бе добра седмица за мен и се надявам това да продължи и утре", каза Мъри.

Срещата продължи само 72 минути.

29-годишният Фереро, номер 90 в света, загуби само един сет по пътя към първия си полуфинал на трева.