Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро отпадна във втория кръг на турнира по тенис в шведската столица Стокхолм с награден фонд 600 хиляди евро. Поставеният под номер 2 Дел Потро загуби от двукратния шампион в надпреварата от 2005 и 2006 година Джеймс Блейк (САЩ) с 4:6, 4:6 за 87 минути.

31-годишният американец сервираше отлично и не даде нито една възможност за пробив на съперника си. Така бившият номер 4 в света, който в момента е 69-и, достигна до четвъртфиналите на турнир на АТП за първи път през сезона.
Дел Потро, който е 15-и в световната ранглиста, пък загуби първия си мач в Стокхолм и при второто си участие след 2007 година.

На четвъртфиналите Блейк ще играе срещу победителя от мача между Давид Налбандян (Аржентина) и Иван Додиг (Хърватия).

В турнира участва и най-добрият български тенисист Григор Димитров, който днес ще излезе на корта във втория кръг срещу поставения под номер 4 Хуан Игнасио Чело от 13.00 часа българско време.