Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе срещу водача в схемата Роджър Федерер (Швейцария) на полуфиналите на турнира в австралийския град Бризбейн с награден фонд 494310 долара.

Вицешампионът от миналия сезон Федерер се справи експресно с участващия с "уайлд кард" представител на домакините Джеймс Дъкуърт с 6:0, 6:1 да 40 минути. 33-годишният швейцарец, който пласира 12 аса, спечели първите осем гейма в мача срещу 125-ия в света Дъкуърт, след което нямаше проблеми до края, за да се доближи само на две победи от успех номер 1000 в професионалната си кариера.

Поставеният под номер 4 и 11-и в света Димитров, финалист в турнира през 2013 година, по-рано днес се справи с левичаря Мартин Клижан (Словакия) с 6:3, 6:4.

Федерер е втори в класацията на АТП в момента. Той има 82 титли в кариерата си, рекордните 17 от които в турнирите от Големия шлем. Швейцарецът е заработил над 88,6 милиона долара от наградни фондове в кариерата си досега. Димитров има две загуби в два мача от Федерер. И двете срещи са от четвъртфиналите на домашния турнир на швейцареца в Базел. Хасковлията първо загуби с 3:6, 6:7(2) през 2013 година, а през миналия сезон падна с 6:7(4), 2:6./БТА