Шампионът от Откритото първенство на Франция за 2009 година Роджър Федерер започна участието си в тазгодишното издание на турнира с експресна победа над италианеца Лоренцо Сонего.

37-годишният Федерер, който играе на "Ролан Гарос" за първи път от 2015 година, спечели мача от първия кръг с 6:2, 6:4, 6:4 за час и 43 минути игра. В първите два сета швейцарецът бързо повеждаше с по 4:0 гейма, а в петия си осигури успеха след пробив за 5:4 в деветия гейм.

Във втория кръг поставеният под номер 3 в схемата Федерер ще играе с германеца Оскар Оте, който победи с 6:3, 6:1, 4:6, 6:0 тунизиеца Малек Джазири.

Напред в турнира продължава и поставеният под номер 6 в схемата Стефанос Циципас. 20-годишният грък спечели с 6:2, 6:2, 7:6(4) срещу германеца Максимилиан Мартерер след само час и 51 минути игра.

Интрига имаше единствено в третия сет, в който успя да докара нещата до тайбрек, но там преклони глава пред съперника си. В следващия кръг Циципас ще играе с боливиеца Уго Делиен, който победи в три сета индиеца Пражнеш Гюнешваран.

Японецът Кей Нишикори също не допусна колебания в първия си мач на "Ролан Гарос" и победи с 6:2, 6:3, 6:4 представителя на домакините Кентен Алис. В следващия кръг Нишикори ще играе с победителя от мача между Жо-Вилфрид Цонга (Франция) и Петер Гойовчик (Германия).

Италианецът Матео Беретини, номер 29 в схемата, спечели с 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:2 срещу испанеца Пабло Андухар-Алба и в следващия етап ще се изправи срещу норвежеца Каспер Рууд, който победи с 6:2, 7:6(2), 6:0 срещу латвиеца Ернестс Гублис. /БТА