Финалистът на „Уимбълдън“ през 2010 година Томас Бердих (Чехия) отпадна в първия кръг на олимпийския турнир по тенис.

Поставеният под номер 6 Бердих изненадващо загуби с 4:6, 4:6 от белгиеца Стийв Дарси за 86 минути.

Дарси спечели първия сет с пробив в десетия гейм, а след това дръпна с 5:2 във втората част, което се оказа решаващо. Белгиецът пласира 27 печеливши удара срещу само 13 на съперника си.

Така Дарси ще играе във втория кръг срещу Сантиаго Хиралдо (Колумбия), който се справи с Райън Харисън (САЩ) със 7:5, 6:3.

В друг мач от първия кръг номер 7 Янко Типсаревич (Сърбия) наниза 16 аса при успеха над Давид Налбандян (Аржентина) с 6:3, 6:4 за 83 минути.

Следващият съперник на Типсаревич ще бъде германеца Филип Печнер, който се наложи над Лукаш Лацко (Словакия) със 7:6(5), 6:1.