Томаш Бердих е на полуфинал на Мастърса в Маями. Това стана, след като чехът победи Александър Долгополов с 6:4, 7:6(3) в третия четвъртфинал на турнира.

Двамата направиха равностоен мач, в който Долгополов отново показа, че е в супер форма и имаше своите шансове, но не успя да запази постоянство през целия двубой, заради което напуска надпреварата. В първия сет при 4:4 над корта заваля дъжд, което доведе до пауза, а след нея Бердих направи решителен пробив и така взе сет аванс.

Във втората част Долгополов имаше отличен шанс да изравни резултата, след като сервираше при резултат 5:4 за него. В последния момент обаче Бердих върна пробива и се стигна до тайбрек, в който чехът не даде шансове на своя съперник.

На полуфиналите Бердих очаква победителя от мача между Рафаел Надал и Милош Раонич, които играят по-късно.