Грузинецът Николоз Басилашвили ще защитава титлата си от турнира на клей в Хамбург, след като в полуфиналите победи местния любимец Александър Зверев с 6:4, 4:6, 7:6(5).

Срещата бе една от най-интересните за целия тенис сезон, а Басилашвили трябваше да спаси два мачбола на свой сервис при 3:5 гейма в третия сет, след което и да направи пробив, за да преотврати загубата си. По този начин той форсира тайбрек, в който изоставаше с 2:5 точки, но направи пет поредни и успя да спечели срещата.

Съперник на Басилашвили във финала ще бъде руснакът Андрей Рубльов, който победи с 4:6, 7:5, 6:1 испанеца Пабло Кареньо-Буста. Рубльов изоставаше със сет и 2:4 гейма във втория, но успя да спечели 11 от следващите 13 гейма, с което да обърне на 180 градуса хода на мача.

До момента Басилашвили и Рубльов са играли веднъж, като успехът бе за грузинеца./БТА