15-ият в света Доминик Тийм ще бъде новото препятствие пред Григор Димитров на тенис турнира в Акапулко, Мексико. Австриецът стигна до 1/4-финалите след двучасова битка срещу ветерана Дмитрий Турсунов. Тийм загуби първия сет в тайбрек, ала впоследствие осъществи пълен обрат – 6:7 (5), 6:3, 6:4.

Руснакът и австриеца си рамениха по един пробив в първата част, а впоследствие 33-годишният Турсунов преодоля пасив от 0:3 в тайбрека, за да го спечели със 7:5. Вторият сет премина изцяло под доминацията на сервиращите тенисисти, макар че Тийм съумя да осъществи ключов пробив в 6-ия гейм, с което си помогна да изравни резултата.

Третият сет вече бе същистанска гладиаторска битка. Турсунов първо спаси две точки за пробив в 7-ия гейм, а в следващия сам пропусна да спечели сервиса на опонента си. В крайна сметка Тийм осъществи пробив за 5:4 и след това го затвърди с чудесен сервис гейм.

Така австриецът вече се готви за първия си мач срещу Григор Димитров. Със сигурност мачът между двамата няма да бъде никак лек за българина, като се има предвид, че преди дни Тийм достигна до полуфиналите на турнира в Рио де Жанейро, като по пътя си преодоля 8-ия в света Давид Ферер.