Трикратният шампион Анди Родик (САЩ) се завърна с победа на корта след болезнената петсетова загуба на финала на „Уимбълдън” от Роджър Федерер (Швейцария) преди месец. Поставеният под номер 1 Родик разби германеца Бенямин Бекер с 6:3, 6:2 за 55 минути във втория кръг на турнира във Вашингтон с награден фонд 1,4 милиона долара.

„Не сервирах особено добре, но като цяло не играх лошо”, коментира Родик, който направи 4-седмична почивка след поражението от Федерер в Лондон.

Следващият съперник на номер 5 в света е сънародника му Сам Куери, който се справи с Игор Куницин (Русия) с 6:4, 6:3. „Той е във форма и показа това с победата на турнира в Лос Анджелис миналата седмица. Няма да бъде лесно”, каза Родик.

Третият поставен Жо-Вилфрид Цонга (Франция) отпадна във втория кръг от американеца Джон Иснър с 6:4, 6:7(2), 6:7(4). Иснър наниза 20 аса в мача, продължил 2:48 часа.

Други двама от поставените Марди Фиш (САЩ) и Томи Робредо (Испания) също напуснаха надпреварата. Номер 7 Робредо загуби с 3:6, 2:6 от сънародника си Хуан Карлос Фереро, а номер 9 Фиш падна с 6:1, 4:6, 1:6 от германеца Филип Печнер.