Американецът Анди Родик се класира за третия кръг на Откритото първенство на САЩ след победа над австралиеца Бърнард Томич с 6:3, 6:4, 6:0.

Родик, който ден по-рано обяви, че се оттегля от тениса след края на турнира, засега отлага края на кариерата си, като показа отличен тенис и победи съперника за час и 27 минути игра.

Двубоят бе изключително емоционален за Анди Родик, който получи силна подкрепа от близо 25 000 зрители на Флашинг Медоус.

Родик, 30-годишен, завърши с 13 аса и не даде шансове на съперника.

"Играл съм много мачове тук, но сега емоцията е друга. Чувствах се малко странно като знам, че всеки мач може да ми е последен, но играх много силно", каза Родик.

Шампионът Новак Джокович продължава защитата на титлата си след лесна победа над 112-ия в света Рожерио Дутра Силва (Бразилия).

Сърбинът беше с класи над бразилския си съперник и го победи с 6:2, 6:1, 6:2 за час и 39 минути игра.

В следващия кръг Джокович ще срещне Жюлиен Бенето (Франция), който победи Денис Новиков (САЩ) с 3:6, 6:4, 7:6 (7:1), 7:5.

"През последните пет години достигам поне до полуфинал тук, затова обичам това място. Харесва ми и публиката. Пасва идеално на моя стил на игра", коментира Новак Джокович.

Напред продължава и четвъртият в схемата Давид Ферер, който се наложи в три сета над холандеца Игор Сайслинг - 6:2, 6:3, 7:6 (12).

Шампионът на Ю Ес оупън за 2009 година Хуан Дел Потро (Аржентина) се класира за третия кръг след победа над американеца Райън Харисън с 6:2, 6:3, 2:6, 6:2.