Шампионът от 2003 година Анди Родик отпадна в третия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Поставеният под номер 5 американец загуби драматично с 6:7(3), 3:6, 6:3, 7:5, 6:7(5) от друг представител на домакините Джон Иснър.

206-сантиметровият Иснър наниза 38 аса и пласира внушителните 90 печеливши удара за успеха след 3:51 часа игра. 55-ият в света стигна до победата, въпреки че направи по-малко точки в мача - 155 срещу 162 за Родик.

С изненадващата победа американецът стигна за първи път до четвъртия кръг в Ню Йорк, където ще се изправи срещу номер 10 в схемата Фернандо Вердаско (Испания).

Вердаско отстрани в друг драматичен петсетов мач Томи Хаас (Германия) с 3:6, 7:5, 7:6(8), 1:6, 6:4 след 3:45 часа.

20-ият в схемата Хаас, трикратен четвъртфиналист, също спечели повече точки в изключително равностойния двубой - 167 срещу 156 на испанеца, но загуби. И двамата пласираха по 68 печеливши удара, но по-концентрираната игра в решителните моменти на петия сет донесе успеха на Вердаско, които изравни най-доброто си представяне на "Флашинг Медоус" от 2005 година, информира БТА.

Двама от фаворитите Роджър Федерер (Швейцария) и Новак Джокович (Сърбия) преживяха тежки моменти в своите мачове от третия кръг, но продължават напред.

Петкратният шампион от последните пет години и водач в световната ранглиста Федерер отстрани бившия номер 1 в света Лейтън Хюит (Австралия) с 4:6, 6:3, 7:5, 6:4 след 2:33 часа игра.

Това беше 13-и пореден успех на швейцареца над Хюит, с който той си гарантира първото място в класацията на АТП и след Откритото първенство на САЩ.

Следващият съперник на Федерер ще бъде номер 14 Томи Робредо (Испания), който се справи с Джеймс Блейк (САЩ) със 7:6(2), 6:4, 6:4.

Финалистът от 2007 година Джокович пък победи трудно американския квалификант Джеси Уитън с 6:7(2), 6:3, 7:6(2), 6:4 след 3:28 часа игра, въпреки че допусна цели 53 непредизвикани грешки.

За място на четвъртфиналите той ще срещне Радек Щепанек от Чехия.

Поставеният под номер 15 Щепанек отстрани Филип Колшрайбер (Германия) с 4:6, 6:2, 6:3, 6:3.

Финалистът от "Ролан Гарос" Робин Сьодерлинг (Швеция) имаше проблеми само във втория и третия сет срещу американеца Сам Куери и стигна до успеха с 6:2, 7:5, 6:7(6), 6:1.

Той ще играе срещу номер 8 Николай Давиденко (Русия), който отстрани Марко Киудинели (Швейцария) след 6:4, 7:5, 7:5.