Анди Мъри спечели първата си титла от две години и половина насам, след като победи Станислас Вавринка на финала на турнира в Антверп. Бившият лидер в световната ранглиста, който се завърна през януари след операция, преодоля сет пасив и спечели с 3:6, 6:4, 6:4.

Двамата изиграха първи финал помежду си от 11 години насам и 34-годишният Вавринка, който също имаше здравословни проблеми през последните години, изглеждаше като по-добрият тенисист. Той разполагаше с четири разигравания за втори пробив във втория сет след лесно спечеления първи, но 32-годишният Мъри отговори с класа. Той изравни за 40:40 и в последствие спечели подаването си за 2:3.

Мъри продължи серията си от точки до 40:0 на сервис на Вавринка в следващия гейм и върна пробива, а до края на сета британецът загуби само още един гейм за 6:4.

Последната част бе още по-драматична. Мъри спаси разиграване за пробив при 4:4 и стигна сам до такъв в следващия маратонски гейм, за да затвори срещата след два часа и 28 минути игра./БТА