Поставеният под номер едно на турнира в Сан Хосе Анди Родик победи 18-годишния японец Кей Нишикори с 6-2, 6-4 и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

В спор за място на полуфиналите Родик ще срещне сънародника си Марди Фиш , който отстрани Денис Гремелмайер с 6-7, 6-3, 6-3.

Вторият поставен в схемата Джеймс Блейк също продължава напред след успех над своя сънародник Джеси Ливайн с 6-3, 6-4. На четвъртфиналите съперник на американеца ще бъде Роби Джипепри.

Загуба претърпя номер 3 в схемата Томи Хаас, който бе победен от представителя на домакините Джон Айснър с 4-6, 7-6, 6-3. Следващият му съперник е Гилермо Гарсия от Испания.

Лю Йен-хсун от Тайван също ще играе на четвъртфиналите срещу номер 4 Радек Степанек, след като победи Уейн Одесник с 6-4, 6-4.