Феликс Оже-Алиасим спечели титлата от турнира по тенис на твърди кортове в Антверп (Белгия) с награден фонд от 725 540 евро. На финала поставеният под номер 2 канадец победи с 6:3, 6:4 Себастиан Корда.

22-годишният Оже-Алиасим постигна решителен пробив за 4:2 в първия сет, за да поведе при 6:3. В петия гейм на втората част канадският тенисист спечели подаването на своя американски противник и приключи срещата при първия си мачбол след 83 минути.

Феликс Оже-Алиасим увеличи значително шансовете си да участва във финалния за сезона турнир в Торино през ноември. Канадецът спечели общо трета титла от турнирите на АТП.

36-годишният Корда, който се опитваше да триумфира с втори шампионски трофея в кариерата си, пропусна две точки за пробив в четвъртия гейм на втория сет, когато водеше с 2:1.