Александър Лазов спечели осма титла в кариерата си и първа за сезона. На финала на турнира за мъже в Анталия (Турция) с награден фонд 15 000 долара националът ни за Купа Дейвис победи Талон Гриекспоор (Холандия) с 6-4, 2-6, 7-6(5). Срещата продължи 2 часа и 36 минути. Лазов, поставен под №8, спечели първия сет с аванс от един пробив, но във втория холандецът се върна в мача след 6-2.

В решителната част Лазов поведе с два пробива и 3-0, но не можа да спечели собствения си сервис гейм и загуби половината от аванса си. Българинът отново бе убедителен при посрещане, а след това и затвърди за 5-1.

Седмият в схемата обаче не се предаде и сетът трябваше да се реши в тайбрек, в който Лазов поведе с минибрейк в началото и затвори на 5 точки. През миналия сезон Лазов спечели две титли поединично, и двете в Турция.

Другата седмица той е заявил участие в поредния „Фючърс“, за който вече текат квалификациите. В тях участват трима българи - Александър Донски, Лазар Доков и Габриел Донев. /БГНЕС