Полуфиналистът от миналия сезон Марин Чилич (Хърватия) се класира за втория кръг на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в Рим с награден фонд 5,21 милиона евро.

Поставеният под номер 9 Чилич надигра участващия с "уайлд кард" представител на домакините Андреа Басо с 6:1, 7:5.

Хърватинът доминираше изцяло в първия сет, но във втората част 416-ият в света Басо реализира ранен пробив и поведе с 2:0. Чилич успя бързо да обърне за 4:2, но италианецът изравни за 4:4. Последва нов пробив за хърватина за 6:5, което се оказа решаващо.

Във втория кръг Чилич очаква победителя от мача между Григор Димитров и Ян-Ленард Щруф (Германия), които играят в момента.

Австралиецът Ник Кириос пласира 41печеливши удара и отстрани 12-ия поставен Данийл Медведев с 6:3, 4:6, 6:3.

Следващият съперник на Кириос ще бъде квалификантът Каспер Рууд от Норвегия.

Французинът Жереми Шарди спечели доиграването на отложения от вчера заради тъмнина мач от първия кръг срещу сънародника си Ришар Гаске с 6:1, 4:6, 6:3 и се осигури мач срещу защитаващия титлата си и осемкратен победител в Рим Рафаел Надал (Испания).

Руснакът Карен Хачанов, номер 11 в схемата, пък първи достигна до третия кръг след обрат срещу испанеца Роберто Баутиста Агут с 5:7, 6:4, 6:2./БТА