Поставеният под номер едно в схемата Адриан Манарино отпадна във втория кръг на турнира по тенис на трева в Хертогенбош (Холандия) с награден фонд от 612 755 евро.

Французинът загуби с 4:6, 4:6 срещу своя сънародник Жереми Шарди, който заема 78-мо място в световната ранглиста.

Манарино допусна пробиви в 10-ия и в 20-ия гейм на срещата и това беше достатъчно за Шарди да се класира за четвъртфиналите, след като двубоят беше прекъснат за повече от два часа заради падналия дъжд.

Следващият съперник за Жереми Шарди е Макдоналд Макензи (САЩ), който победи трудно с 6:4, 7:5 австралийския квалификант Алекс Болт.

Двукратният полуфиналист от "Уимбълдън" Ришар Гаске, поставен под номер две в основната схема, също се класира за четвъртфиналите в Хертогенбош. Френският тенисист отстрани лесно руснака Евгени Донской след успех с 6:2, 6:2.

Съперник на Гаске на четвъртфиналите ще бъде Стефанос Циципас. Поставеният под номер пет представител на Гърция победи след обрат в три части с 4:6, 7:6 (6), 6:2 тунизиеца Малек Джазири./БТА