Адриан Андреев се класира за втория кръг на турнира на клей от сериите Чалънджър във Виченца (Италия) с награден фонд 74 825 евро.

Българинът победи със 7:6(10), 7:5 Айбек Качмазов от Русия. Срещата продължи 2 часа и 24 минути. Андреев поведе с 3:0 в първия сет, но не успя да задържи преднината си и се стигна до тайбрек. В него Адриан спаси два сетбола и от четвъртата си възможност спечели с 12-10 точки. Във втората част Андреев проби в последния гейм и се класира за втория кръг.

С този успех Адриан заработи 6 точки за световната ранглиста, а във втория кръг той ще играе срещу №6 в схемата и №188 в световната ранглиста Хенаро Оливиери от Аржентина. През миналата година Андреев загуби с 1:2 сета от Оливиери в последния кръг на квалификациите на „Ролан Гарос".