Българският тенисист Адриан Андреев допусна загуби на осминафиналите на турнира в Отини-Лувен-Ла Ньов (Белгия) от англичанина Ян Чоински с 6:7 (6), 1:6. Андреев бе преодолял квалификациите на турнира от сериите "Чалънджър" на твърда настилка, а в първия кръг елиминира французина Бенжамен Бонзи.

Днес обаче той загуби след близо час и 40 минути игра. В първия сет Андреев успя да направи пробив, с който поведе с 4:3, а след това го затвърди и се откъсна с 5:4. Родният състезател сервираше за първата част, но допусна Чоински да направи брейк и да го изравни. Андреев имаше и сетбол при 6:5 в тайбрека, който пропусна, а съперникът му реализира три поредни точки и затвори частта.

Във втория сет британецът поведе с 4:0 с два пробива, а след това спокойно затвори мача при 6:1.

За класирането си за втория кръг в Отини-Лувен-Ла Ньов Андреев взе осем точки за световната ранглиста.