Адриан Андреев и партньорът му Ринки Хиджиката от Австралия загубиха от представителите на домакините Факундо Диас Акоста и Себастиан Баес в два сета във финала на тенис турнира на двойки на Младежката олимпиада в Буенос Айрес. Андреев и Хиджиката отстъпиха на поставените под №1 с 4:6, 4:6, а мачът продължи 63 минути.

Така Андреев завоюва сребро на двойки на Олимпиадата, а на сингъл остана четвърти, след като получи контузия по време на мача за бронза срещу бразилеца Жилберт Соарес Жуниор.

Наставник на Андреев е Ивайло Трайков – дългогодишен състезател по тенис, стигнал до №211 в световната ранглиста. Трайков е играещ капитан на отбора на България за Купа Дейвис за периода 2006 - 2007 г. /БГНЕС