Адриан Андреев се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на твърди кортове в зала от сериите "Чалънджър" в Брест (Франция) с награден фонд 12 950 евро.

Поставеният под номер 1 в пресявките българин победи Матю Делаведова (Австралия) с 6:4, 6:4 за 80 минути.

Андреев пропусна пробив преднина в началото на първия сет, но направи нов за 3:2, а след това удържа преднината си за 6:4. Българинът пропусна пробив преднина и във втората част, но след това отново взе подаването на съперника си за 5:4. На собствен сервис Андреев затвори мача в своя полза с гейм на нула.

За влизане в основната схема той ще играе срещу победителя от мача между Якуб Паул (Швейцария) и Клеман Табюр (Франция). /БТА