Българинът Адриан Андреев записа победа на старта на турнира от сериите "Чалънджър" на клей в испанския град Севиля.

В мач от първия кръг Андреев се наложи над представителя на домакините Роберто Ортега-Олмедо със 7:6(2), 6:0 за час и 38 минути игра.

Всичко в срещата се реши в първия сет, който продължи малко повече от час. В него Ортега-Олмедо, който заема 329-о място в световната ранглиста на два пъти повеждаше с пробив, но Андреев изравняваше. В тайбрека 20-годишният българин реализира пет поредни точки, за да спечели със 7:2.

Във втория сет интрига нямаше и Андреев спечели с 6:0.

Следващият съперник на младия българин ще бъде друг испанец - Роберто Карбайес Баеня, който е номер 3 в схемата и заема 95-о място в световната ранглиста, което е с 241 позиции пред Андреев.