Полякът Йержи Янович стана най-голямата изненада на втория ден на турнира по тенис в зала от сериите "Мастърс" 1000 в Париж с награден фонд 2,4 милиона долара. В среща от втория кръг 21-годишният Йержи Янович победи поставения под номер 13 в основната турнирна схема хърватин Марин Чилич със 7:6 /8:6/ и 6:2.

Микаел Лодра /Франция/ в среща от първия кръг победи Даниел Химено-Травер /Испания/ със 7:5 и 6:3. В другия френско-испански мач в първия кръг французинът

Пол-Анри Матийо победи испанеца Роберто Баутиста-Агут с 6:4 и 7:5.
Пол-Анри Матийо, който бе полуфиналист на турнира в Базел през миналата седмица, изигра с испанеца един от най-дългите геймове през този сезон - след петнадесет изравнявания Баутиста спечели гейма и изравни 5:5 във втория сет, но след това бързо загуби следващите два гейма.

В третия френско-испански мач в първия кръг в многофункционалната зала "Пари-Берси" французинът Жереми Шарди без особени усилия спечели срещу испанеца Гилермо Гарсия-Лопес с 6:0 и 6:3.

Също в среща от първия кръг Игор Сийслинг /Холандия/ победи Александър Долгополов /Украйна/ с 6:4 и 6:2, а Сам Куери /САЩ/ победи Фернандо Вердаско /Испания/ с 6:1 и 1:1 и отказване на Вердаско.