Австралиецът Алекс де Минор се пребори от сет изоставане и победи с 4:6, 6:2, 6:4 бившия номер 1 в света Анди Мъри в мач от втория кръг на турнира по тенис за мъже в в Джухай, Китай.

Мъри, който във вторник спечели първия си мач на сингъл от девет месеца насам, се бори с всички сили два часа и 42 минути на корта, но неговият 20-годишен съперник се наложи.

Британецът загуби подаването си рано в мача, след което обаче сам стигна до два пробива и поведе в сетовете. Той обаче загуби част от физическите си сили в жегата в Азия и Де Минор проби сервиса му в първия и седмия гейм за 6:2.

В последния сет Мъри се държа до края, но загуби собственото си подаване за 4:5 и Де Минор защити пробива с втория си мачбол.