Рускинята Вера Звонарьова се класира за първия полуфинал в кариерата си на турнир от Големия шлем.

Поставената под номер 7 Звонарьова се наложи над 16-ата в схемата финалистка от "Уимбълдън" през 2007 година Марион Бартоли (Франция) с 6:3, 6:0.

24-годишната рускиня навакса ранно изоставане от 1:3 и след 11 поредни гейма тя затвори мача само за 68 минути.

Това беше осма победа за Звонарьова в девет мача срещу френската й съперница.

За място на финала рускинята ще срещне победителката от двубоя между Йелена Докич (Австралия) и Светлана Кузнецова (Русия), който е по-късно днес.

"Мисля, че играя добре в турнира дотук. Не мисля за резултати и статистика. Опитвам се да се концентрирам изцяло върху всяка предстояща за мен среща. Чувствам се уверена. Щом участвам, значи целта ми е до спечеля титлата", каза Звонарьова.