Номер 1 в женския тенис Жустин Енен от Белгия стартира с победа на силния турнир в Маями с награден фонд 3,77 милиона долара.

Енен наниза 10 аса и отстрани във втория кръг германската тийнейджърка Ангелик Кербер с 6:4, 6:2.

"Тренирах доста сервиса си в последните няколко седмици е се радвам, че това даде резултат", заяви седемкратната шампионка от Турнири от Големия шлем, която се появи на корта след едномесечно отсъствие.

"Прекарах и доста време във фитнеса, защото трябваше да наваксам с физическата подготовка. Днес се чувствам много добре за разлика отпреди, но все още има още доста неща, които трябва да подобря", допълни белгийката, която не е участвала в турнири от загубата си на четвъртфиналите в Дубай в края на февруари.

Енен има само 15 мача през този сезон, след като получи контузия в дясното коляно.

Белгийката имаше своите проблеми срещу 80-ата в света Кербер и допусна цели 28 непредизвикани грешки.

"Това е първият ми мач от доста време, така че се нуждаех от време, за да настроя ударите си", обясни тя.

Защитаващата трофея си от миналия сезон Серина Уилямс (САЩ), която има четири титли в кариерата си в Маями, пък без проблеми се класира за третия кръг след бърз успех с 6:1, 6:2 над румънката Едина Галовиц за 54 минути.

Рускинята Елена Веснина пък отстрани номер 15 в схемата Агнеш Савай (Унгария) след 6:2, 4:6, 6:1.