Французинът Жил Симон се класира за втория кръг на Мастърс турнира в Мадрид след победа с 0:6, 6:0, 7:6 (0) над своя сънародник Гаел Монфис.

Поставеният под номер 15 в схемата Монфис спечели повече от категорично първия сет на нула, но във втория ролите се размениха и Симон изравни след ново 6-0.

В решителния трета част Монфис успя да поведе, след като реализира ранен пробив за 2:0, а впоследствие затвърди преднината си за 3:0 на свой сервис. В осмия гейм, при 5:2 и сервис Симон, световният номер 16 можеше да реши всичко в своя полза, след като получи два мачбола, но не успя да ги реализира. Вместо това в следващия гейм Симон върна пробива, а след това и изравни при 5:5. В последвалия тайбрек 32-годишният Симон не остави никакви шансове на своя опонент и с категоричното 7:0 подпечата успеха си след малко повече от 2 часа игра.

Във втори кръг Жил Симон ще срещне победителя от двубоя между представителя на домакините Фелисиано Лопес и американеца Ернесто Ескобедо. /БГНЕС