Номер 1 в света Каролине Возняцки (Дания) се класира за четвъртия кръг на силния турнир по тенис в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара. Возняцки победи Даниела Хантухова (Словакия) с 6:1, 7:6(7).

Датчанката нямаше проблеми в началото, но във втората част трябваше да отрази два сетбола в 12-ия гейм, а след това навакса изоставане от 3:5 точки в тайбрека, за да триумфира за 1:53 час.

Возняцки, която спечели турнира в Индиън Уелс по-рано през месеца, има само три загуби в 24 мача през този сезон. Тя има две титли през годината и общо 14 в кариерата си.

В спор за място на четвъртфиналите датчанката ще се изправи срещу номер 21 Андрея Петкович (Германия), информира БТА. Петкович разби чехкинята Ивета Бенешова с 6:0, 6:3 за 72 минути.

Шампионката от 2006 година Светлана Кузнецова (Русия) отпадна в третия кръг.

Поставената под номер 11 Кузнецова загуби от китайката Шуай Пън с 6:3, 6:1 за 75 минути. Финалистката през 2005 и 2006 година Мария Шарапова (Русия) взе последните десет гейма в мача при победата за 58 минути с 6:2, 6:0 над участващата с "уайлд кард" Забине Лизицки от Германия.

В четвъртия кръг номер 16 Шарапова ще срещне четвъртата поставена Саманта Стосър от Австралия. Стосър отстрани Луцие Шафаржова с 6:0, 7:6(1) за 69 минути.